Wielowodzie w 26. tygodniu ciąży

Witam,moja dziewczyna jest w 26 tygodniu ciazy i wczoraj polozna stwierdzila ze moze miec wielowodzie z uwagi na za duzy brzuch,wyslala nas na usg ale ja nie sadze zeby to bylo cos nie tak z plodem,bylismy juz na dwoch usg wczesniej i nikt niczego nie zauwazyl,problem w tym ze ona jest szczupla i juz w pierwszym miesiacu wygladala jak by byla w 6 miesiacu ciazy,do tego dzisiaj rano mocno palila ja gorna czesc brzucha w srodku,czy ten za duzy brzuch to wielowodzie?Chce nadmienic ze jestesmy w uk

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z pewnością rozumie Pan iż nie mam możliwości tego wykluczyć przez internet. Konieczne jest wspomniane USG.

Witam.

Wielowodzie potwierdza bądź wyklucza się wyłącznie poprzez badanie ultrasonograficzne. W zależności bowiem od urody przyszłej Mamy brzuch może przybierać różne rozmiary i kształty. Niepokojący jest natomiast piekący ból w górnej części brzucha. Radzę zgłosić się do lekarza ginekologa celem szczegółowej diagnostyki bólu.

Pozdrawiam!