Więzadło poboczne piszczelowe z cechami delaminacji warstwy głębokiej i powierzchniowe

Sposób leczenia? : - Horyzontalne uszkodzenie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej - Brzeżne uszkodzenie rogu tylnego łąkotki bocznej - Więzadło krzyżowe przednie z cechami uszkodzenia strukturalnego III/IV stopnia - Więzadło krzyżowe tylne zrelaksowane z następczą niestabilnością piszczelową tylną na 5mm - Więzadło poboczne strzałkowe z cechami uszkodzenia strukturalnego w odcinku udowym i środkowym - Więzadło poboczne piszczelowe z cechami delaminacji warstwy głębokiej i powierzchniowe

Szanowny Panie,
Bez wątpienia wymaga Pan leczenia operacyjnego - artroskopii z ewentualną rekonstrukcją więzadła krzyżowego przedniego, być może zeszycia lub rekonstrukcji więzadeł pobocznych. Sugeruję pilną konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu