Więzadło poboczne piszczelowe z cechami uszkodzenia II stopnia

Witam, miesiąc temu uległam wypadkowi, w wyniku, którego po badaniu usg otrzymałam wynik - więzadło poboczne piszczelowe z cechami uszkodzenia II stopnia. Łąkotka przyśrodkowa niejednorodna, prawdopodobnie uszkodzona w rogu przednim. Łąkotka boczna w zakresie dostępnym badanu bez cech uszkodzona. co to oznacza, czy mam się spodziewać operacji?

Uszkodzenie więzadła pobocznego piszczelowego kolana z cechami niestabilności oraz uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej są jak najbardziej wskazaniem do leczenia operacyjnego
Jednak proponuję poszerzyć diagnostykę o rezonans kolana