Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 2 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wilczy głód w godzinach wieczornych

Witam :) Jaka może być przyczyny wilczego głodu prawie wyłącznie między godzinami 22-1 w nocy ? Zauważyłem też dziwnie krótki stan zaspokojenia głodu w ciągu dnia. Jestem np. głodny po normalnym obiedzie już po około 2 godzinach. Jadnak najbardziej dokuczliwy głód jest późnym wieczorem. Mam nadciśnienie, chorobę nerek i kłopoty z niedokrwistością. Jakie badania mam zrobić i do jakiego specjalisty się udać ?
MĘŻCZYZNA, 52 LAT ponad rok temu

Błędy w dietach odchudzających

Witam, na początku proponuję, aby przyjrzał się Pan swojemu jadłospisowi. Często zdarza się, że jeżeli pierwszym wartościowym posiłkiem po wielu godzinach nic nie jedzenia jest obiad, to organizm odbija sobie to w godzinach wieczornych. On cały czas potrzebuje energii do podstawowych funkcji życiowych tj. oddychanie, przepływ krwi. Jeżeli jej nie dostaje musi sobie to jakoś zrekompensować i zadbać o zebranie nadwyżek na kolejny czas kryzysu. Proszę postarać się, aby posiłki były dobrze zbilansowane i urozmaicone oraz planowane w odstępach czasowych nie większych niż 3 -4 godziny. Ostatni posiłek powinien być spożyty 3 godziny przed snem. Najlepiej, aby były to potrawy lekkostrawne (nie smażone, bez produktów wzdymających oraz pikantnych przypraw). Tak dobrze zadbany organizm nie powinien domagać się dodatkowych porcji w godzinach wieczornych :)

Pozdrawiam, Monika Biziel biziel.dobrydietetyk.pl

0

Witam! Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem, który ułoży dla Pana indywidualny Plan żywieniowy. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy