Wirus brodawczaka ludzkiego typu 6

Wirus brodawczaka ludzkiego typ 6. Co mi grozi, w jaki sposób powstało do zakażenia (zarażony partner, matka podczas porodu), jak powinnam postępować w kontaktach seksualnych, wirus a ciąża, monitorowanie wirusa (badania).
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż HPV typu 6 jest wirusem niskiego ryzyka. Najczęściej zakażenie przenoszone jest drogą płciową. Akurat ten typ wirusa odpowiedzialny jest za występowanie kłykcin kolczystych. W chwili obecnej nie ma metody celowanego leczenia farmakologicznego infekcji genitalnymi typami HPV. Na szczęście w większości przypadków organizm sam zwalcza te wirusy wykorzystując swój układ immunologiczny.