Wirus cytomegalii w ciąży

Witam.Na poczatku ciazy wykryto u mnie wirus cytomegalii.IgM 0,220index(nieobecne <0,7) a IgG 359,800U/ml (obecne >1,0)Czy dziecko urodzi sie z ta choroba czy nabedzie ja?Czy moze zarazic sie poprzez karmienie piersia?Jak to wszystko wyglada po porodzie?Slyszalam ze ta choroba jest bardzo grozna dla dziecka....jak jej unikac?Z gory bardzo dziekuje za pomoc.Wiem ze ja nabylam odpornosc ale to chodzi o dziecko.Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Z podanych wyników można wywnioskować, że w przeszłości przebyła Pani cytomegalię, ale w momencie badania była Pani zdrowa. Ponieważ miano przeciwciał IgG jest wysokie, świadczy to o zabezpieczeniu przed kolejnym zachorowaniem. Nie ma zatem możliwości, by zaraziła Pani dziecko. Nie ma zatem powodów do niepokoju.