Wirus HIV: jakie są pierwsze objawy?

Odbyłem stosunek z prostytką. Byłem zabezpieczony. Miałem prezerwatywę. Dzień po stosunku zaczął mnie boleć penis i lewe jadro. Po 5 dniach od stosunku zaczęła mnie boleć głowa i miałem lekką wysypkę. Dziesiątego dnia po stosunku penis mi spuchł i jakby się zniekształcił. Ból jest w lewym jadrze, w penisie i rozchodzi się aż na nogi. Teraz mam katar, ból głowy, gardła, zawroty głowy bardzo mocne. Proszę mi odpowiedzieć, czy to może być hiv? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować chorobę przenoszoną drogą płciową, np. chlamydiozę lub rzeżączkę. Natomiast wydaje się, że ze względu na bardzo krótki czas wylęgania objawy nie są związane z infekcją wirusem HIV.
Aby ustalić przyczynę, konieczne jest badanie fizykalne i ewentualnie badania dodatkowe, np. wymaz z cewki moczowej, posiew moczu lub nasienia. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia. Objawy prawdopodobnie nie ustąpią samoistnie, bez wdrożenia leczenia.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem/wenerologiem lub urologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl