Wirus HPV a ryzyko zarażenia partnera

Witam mam ogromny problem dotyczący wirusa hpv. Otóż miałam około 3 lat temu kilka brodawek które zwalczyłam condyliną . Od tej pory nie mam nawrotów . Cytologię mam 1 . Bardzo dbam o odporność . Niedawno poznałąm mężczyznę na którym mi zależy jednak bardzo boję się sytuacji kiedy dojdzie między nami do zbliżenia . Obawiam się że go zarażę . Niewiem czy powiedziec mu o tym czy też nie . Prosze o odpowiedz .

Nie ma potrzeby mówić. Skoro nie ma nawrotów od 3 lat to infekcja jest wyleczona. Można się zaszczepić szczepionką p- HPV silgard