Wirus HPV odpowiedzialny za brodawki płaskie a wirus onkogenny

Czy wirus hpv odpowiedzialny za brodawki płaskie na dłoniach czy twarzy to ten sam typ wirusa, który jest onkogenny i może prowadzić do rozwoju nowotworu?mój partner ma brodawki płaskie na dłoni, wystraszyliśmy się mocno oboje..

Proszę się nie obawiać, jest to inny typ wirusa, nieonkogenny. Jeśli Pani lub mąż pragną zasięgnąć bezpośredniej porady lub usunąć brodawki zapraszam na konsultację.