Wirus HPV w wymazie z gardła

Witam. Stwierdzono u mnie w wymazie z gardła wirusa HPV typ 6 i 35, zaś w wymazie ze sromu wynik był negatywny. Czy możliwe że w jamie ustnej jest wirus zaś na narządach płciowych nie ma? A może srom jest niezainfekowany a szyjka macicy ma jednak wirusa? Czy powinnam zrobić kolejne badanie?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wszystkie opisane przez Panią sytuacje są możliwe. Tak, proszę wykonać powtórną cytologię lub test na obecność mRNA/DNA wirusa. Pozdrawiam.