Wirusowa infekcja gardła u dziecka

Witam uprzejmie, moje 2,5 letnie dziecko miało dwa tygodnie temu wirusową infekcję gardła i katar, bez temperatury. Do dziś utrzymuje się taki suchy wysiłkowy kaszel (po bieganiu, wchodzeniu po schodach). Czy podawać np. sinecod przeciwkaszlowo? Ile to może potrwać? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Anna

Witam serdecznie.
Nabłonek dróg oddechowych regeneruje się po infekcji nawet 6-8 tygodni, z tego względu w tym czasie mogą utrzymywać się dolegliwości o których Pani pisze. Nie ma konieczności podawania dziecku leków przeciwkaszlowych. Należy natomiast zadbać o odpowiednie nawilżenie i wietrzenie powietrza w którym znajduje się maluch oraz o to, aby dziecko wypijało dość dużą ilość ciepłych płynów (dobre właściwości łagodzące ma np.ciepła woda z miodem).