Wirusowe zapalenie gardła u dziecka a głośny oddech

Witam, Mój 2 letni syn w grudniu miał wirusowe zapalenie gardła. Na tylnej ścianie gardła oraz migdałkach pojawiły się pęcherzyki. Lekarz mówił, że z czasem na pewno zniknął. Niestety do dziś nie zniknęły i mam wrażenie ze jest ich coraz więcej. Syn ma cały czas chrypkę i głośno oddycha. Żadnej gorączki, kataru czy kaszlu. Zjada bardzo chętnie i nie widzę, żeby połykanie sprawiało mu trudność. Co może być przyczyną tak długo utrzymujących się pęcherzyków, chrypki oraz głośnego oddechu?

Lek. Tomasz Budlewski

Myślę, że przyczyną tych dolegliwości jest utrzymująca się nadal lub kolejna infekcja. Czy Syn przyjmował po grudniowej infekcji jakieś leki? Radzę jeszcze raz udać się do lekarza najlepiej laryngologa.