Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych po 15-godzinnym opóźnieniu w przyjęciu pigułki

Witam, 19 tabletkę wzięłam 15 h po czasie, czyli o 9 rano w niedzielę, a o godzinie 15 uprawiałam seks. Czy w związku z tym mogę być w ciąży? Kolejną wzięłam prawidłowo, czyli w niedzielę o 18.

Witam! Niestety opóźnienie w przyjęciu tabletki przekroczyło 12 godzin i doszło do stosunku w niedługim czasie, w związku z tym istnieje ryzyko zajścia w ciążę. W tej sytuacji w ciągu najbliższych 7 dni od opóźnienia należy stosować prezerwatywę, a tuż przed rozpoczęciem następnego opakowania należy wykonać test ciążowy celem wykluczenia ciąży. W przypadku wyniku negatywnej można kontynuować antykoncepcję, w przypadku wyniku pozytywnego należy zgłosić się do ginekologa. Pozdrawiam serdecznie!