Brunatne plamienia po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! 2 tygodnie temu odstawiłam tabletki Azalia, brałam je przez pół roku. Od tej pory kochałam się z mężem 2 razy bez zabezpieczenia (stosunek przerywany), mój problem polega na tym, że bardzo boli mnie podbrzusze i okolice krzyża. Od czasu odstawienia tabletek nie miałam okresu, a tym bólom podbrzusza towarzyszy brunatne plamienie. Co się dzieje, czy powinnam udać się do lekarza? Pytam, bo już przechodziłam zapalenie jajników obu. Miałam torbiel na jednym jajniku, potem dwukrotnie byłam w ciąży, a teraz nie wiem co się dzieje?

Witam! Opisywane dolegliwości niestety nie są na tyle charakterystyczne, by móc ustalić ich przyczynę bez przeprowadzenia badania ginekologicznego. Plamienia mogą być zarówno reakcją organizmu na obniżony poziom hormonów w surowicy krwi, jak i objawem infekcji, nadżerki, polipa czy torbieli. Jeżeli współżyje Pani regularnie, nie można również wykluczyć ciąży. Ze względu na wspomniane dolegliwości bólowe najbardziej prawdopodobne jest zapalenie dróg rodnych. W obecnej sytuacji wskazana jest konsultacja ginekologiczna, podczas której lekarz zbierze z Panią szczegółowy wywiad oraz przeprowadzi pełne badanie ginekologiczne. Pozdrawiam