Co oznacza wynik badania na przeciwciała?

Witam! Bardzo proszę o interpretację moich wyników badań i odpowiedź na pytanie, co mam z tym zrobić? IgG > 650,0 IgM 1,6 - wynik dodatni Różyczka IgG > 500,0 Różyczka IgM 0,416 - wynik ujemny awidność 76,1 Proszę o pilną odpowiedź. Dziękuję.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry! Jeżeli przeciwciała w klasie IgG i IgM są jednocześnie ujemne oznacza to, iż nigdy nie przeszła Pani różyczki i nie ma Pani na nią odporności. W takim przypadku jeżeli stara się Pani o zajście w ciążę warto pomyśleć o zaszczepieniu. W sytuacji gdy IgG jest ujemne, a IgM dodatnie świadczy to o zakażeniu świeży, które miało miejsce niedawno i wtedy stosuje się leczenie jedynie objawowe. Gdy IgG jest dodatnie przy ujemnym IgM znaczy to, iż zakażenie miało miejsce w przeszłości i wykształciła się odporność. Pozdrawiam!