Czy mogę skrócić przerwę między opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, biorę Microgynon od 2 lat. Przy poprzednim opakowaniu o jeden dzień za wcześnie wzięłam tabletkę i przesuwałam krwawienie na niedzielę (krwawienie wystąpiło 4 dnia przerwy). Moje pytanie dotyczy tego, czy mogłabym od dzisiaj, tzn. od poniedziałku rozpocząć kolejne opakowanie? Dlatego, że chciałabym przyjmować pierwszą tabletkę zawsze w poniedziałek, czy wiążą się jakieś konsekwencje z tym, że skrócę tę przerwę? Dziękuję za odpowiedź.

Witam! Przerwę pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych można skrócić i nie powinno wiązać się to ze zmniejszeniem skuteczności antykoncepcji czy skutkami zdrowotnymi. Skrócenie przerwy jest dopuszczalne, aczkolwiek w miarę możliwości proponuję w przyszłości zachowywać regularność i stałą długość przerwy. Ustalenie konkretnego dnia tygodnia w którym będzie stosowana pierwsza tabletka zmniejsza ryzyko błędów w stosowaniu antykoncepcji. Pozdrawiam serdecznie!