Plamienia i wydzielina z sutków

Witam! Chciałam skonsultować swój problem. Mam 28 lat - 1,5 roku temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne Yasmin, które brałam ponad 3 lata bez przerw. Przez pół roku po odstawieniu wszystko było w porządku, cykl normalny, regularny. Potem cykl się zmienił i od roku wygląda niemalże identycznie czyli: - krwawienie miesiączkowe trwa około 7-8 dni; - następnie 5-7 dni "bezobjawowe" czyli normalna przezroczysta wydzielina pochwowa; - następnie kilka dni plamienia - od 2 do nawet 7 dni- plamienia wyglądają różnie, w zależności od cyklu: jest to albo śluz zabarwiony na brązowo albo rzadka, płynna brązowa wydzielina - czasem brudzi bieliznę, a czasem jest widoczna tylko przy podcieraniu. Nie odczuwam bólu; - 7-8 dni "bezobjawowych" czyli normalna wydzielina; - krwawienie miesiączkowe jak wyżej. Wszystko odbywa się regularnie, jednak plamienia są dla mnie męczące, gdyż utrudniają regularne współżycie. Ponadto zaniepokoił mnie dzisiaj następujący objaw: wczoraj wieczorem odbyłam stosunek, dzisiaj rano natomiast zobaczyłam obfite upławy wyglądające jak płynna czekolada, dosyć rzadkie i bardzo ciemne. Dodam, że jest to 7 dzień wspomnianego plamienia międzymiesiączkowego, czyli dzień w którym normalnie ono zanika, tymczasem bardzo się nasiliło. Martwi mnie to bardzo. Ponadto obserwuję u siebie od ponad roku wydzielinę z obu sutków. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie! Objawy które Pani opisuje bezwzględnie wymagają dalszej diagnostyki. Konieczne jest wykonanie badań hormonalnych (w tym oceny poziomu prolaktyny - mlekotok może być efektem zbyt wysokiego poziomu tego hormonu). Konieczne jest również wykonanie badania cytologicznego - opisywane objawy mogą świadczyć między innymi o zmianie w obrębie szyjki macicy. Oprócz wymienionych badań wskazane jest wykonanie USG przezpochwowego. Wymienione badania wykonuje ginekolog - do tego specjalisty należy udać się w pierwszej kolejności. Jeżeli nie zostanie wyjaśniona przyczyna zmian niezbędna będzie wizyta u endokrynologa (konieczne jest skierowanie). Proszę objawów nie lekceważyć. Pozdrawiam