Jak odchudzić się i zmniejszyć tkankę tłuszczową na brzuchu?

Witam, jestem kobietą w wieku 36 lat, czyli już niestety nie młodą. W sierpniu tamtego roku wyszłam za mąż, razem z mężem staramy się o dziecko. Chociaż niestety to nie jest takie proste na odległość (mąż przebywa za granicą i pracuje), ja jestem w Polsce, ale niestety od września 2011 jestem osobą bezrobotną. Jeśli chodzi o zajście w ciążę to znaleźliśmy dobrą klinikę i mam nadzieję, że specjaliści, którzy tam pracują pomogą nam w tym. Mam swój osobisty problem, zauważyłam ostatnio, że przytyłam. Mam brzuszek (sadełko pod piersiami), chciałabym być atrakcyjna dla swojego męża. Zwłaszcza, że mamy mały staż małżeński i dla siebie. Wcześniej przed ślubem chodziłam na aerobik, w naszym mieście, ale już nie jest prowadzony. Może jakaś dieta albo specjalne ćwiczenia dla takiej pani jak ja. Proszę o poradę.

Droga Moniko! Powinnaś zwrócić uwagę na swoją wagę nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Nadwaga utrudnia zajście w ciążę. Poniżej przedstawiam Ci parę rad, które nie tylko sprzyjają zmniejszeniu wagi, ale też korzystnie wpływają na płodność. Przede wszystkim spożywaj regularnie posiłki i koniecznie zjadaj śniadanie w ciągu 30 minut od wstania z łóżka, a kolację na 2 godziny przed snem. W ciągu dnia nie zjadaj więcej niż 5 kromek pieczywa pełnoziarnistego, nasączaj go oliwą z oliwek - zamiast masła, jest źródłem NNKT, które warunkują zajście w ciążę i prawidłowy jej przebieg. Na śniadanie zjadaj 200g sera białego, z wkrojoną natką pietruszki (kwas foliowy, witamina C oraz B-kartoten i witamina E). 2 Śniadanie to owoce np. banan, jabłko, gruszka lub 6 suszonych moreli albo baton musli. Obiad indyk (lub schab) gotowany, duszony z kaszą gryczaną lub ryżem (0,5 torebki po ugotowaniu) a do tego około 200 surówki bez majonezu i śmietany. Zrezygnuj z jedzenia kurczaków, gdyż są nafaszerowane substancjami o charakterze hormonalnym. Omijaj z daleka podroby (wątróbka, serca, żołądki). 2 razy w tygodniu zjadaj ryby (morszczuk, dorsz, łosoś norweski) - źródło kwasów omega-3. Na podwieczorek zjedz galaretkę owocową przygotowaną zamiast w 500ml wody, w 200ml, kisiel lub budyń na mleku 2%. Kolacja to mięso np. szynka drobiowa, polędwica sopocka, parówki, ale zawierające około 70% mięsa. Mogę być również jajka (2sztuki) gotowane na miękko lub jajecznica albo 2 plasterki sera żółtego. Staraj się aby w każdym posiłku znajdowały się warzywa (papryka czerwona, pomidor, sałata zielona). W ciągu dnia wypijaj 2 filiżanki zielonej herbaty oraz pu -erh przed snem. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek