Dieta i ćwiczenia na zredukowanie tkanki tłuszczowej

Witam! Mam 19 lat i mój problem wiąże się z moją aktualną wagą. Przy wzroście 168 ważę 65 kg. Bardzo często jeżdżę na rowerze, czasami nawet codziennie po 30 min. Jednak moje ciało zbudowane jest z szerokich kości i mogę sobie jedynie pomarzyć o smukłej sylwetce. Nogi są w miarę szczupłe, umięśnione. Moim głównym problemem jest brzuch i jego boczki, szerokie ramiona i biust, który sięga rozmiarowi D/E. Jak mogę wysmuklić te części ciała? Jaka dieta najlepsza? Od razu mówię, że nie mam dostępu do siłowni. Widzę po sobie, że jestem dość umięśniona, jednak zakryte tłuszczem. Jakie będzie najlepsze rozwiązanie?

Witaj! Bardzo ważne w procesie wysmuklania sylwetki są odpowiednie ćwiczenia fizyczne oraz dieta, która pozwoli zredukować tkankę tłuszczową. Jeżeli chodzi o brzuch, talię, biodra to przede wszystkim powinnaś się skupić na tej partii ciała. Zapoznaj się proszę z ćwiczeniami zamieszczonymi pod tymi linkami http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch oraz http://portal.abczdrowie.pl/ciwczenia-na-talie i http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-ujedrniajace-biust . Wykonuj powyższe ćwiczenia codziennie powtarzając je co najmniej 30 razy. Jeżeli chodzi o modyfikację diety to spożywaj regularnie posiłki co 3-4 godziny. Śniadanie zawsze w ciągu 30 minut od wstania z łóżka, a kolację na 2 godziny przed snem. W ciągu dnia pij zieloną herbatę, która jest źródłem flawonoidów zwalczających wolne rodniki, które uszkadzają tkankę mięśniową. Ponadto zielona herbata pomaga spalić tkankę tłuszczową oraz zapobiega jej gromadzeniu. Z kolei przed snem wypijaj 350ml herbaty Pu-erh, która spala tkanką tłuszczową pod warunkiem, że jest spożywana regularnie i kupiona na wagę w herbaciarni. Spożywaj dużo ryb (dorsz, morszczuk) oraz pij wodę mineralną z jodem (np. Ustronianka z jodem), który przyspiesza metabolizm. Ponadto stosuj kosmetyki ujędrniające. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek