Ciemnobrązowe upławy podczas stosowania pigułek antykoncepcyjnych

Witam, mam 21 lat, współżyję od 2 lat z jednym chłopakiem i zażywam tabletki Yaz od ok. 2 lat. Mój problem polega na tym, że mam od 2 miesięcy w przerwach pomiędzy tabletkami bardzo ciemne, ciemnobrązowe upławy. Do tego bolą mnie w trakcie stosunku wargi mniejsze, a przez długi czas po jeden punkt jest bolesny przy dotyku i jest delikatne zaczerwienienie. Po stosunku często występuje krwawienie.

Witam serdecznie! Opisane przez Panią objawy są niepokojące i wymagają konsultacji z lekarze ginekologiem - mogą przemawiać między innymi za zmianą w obrębie szyjki macicy. Konieczna jest wizyta u ginekologa, wykonanie badania cytologicznego oraz USG przez pochwowego. Krwawienie o niejasnym pochodzeniu w przypadku stosowania tabletek antykoncepcyjnych zawsze wymaga wyjaśnienia - jest też pewnym przeciwwskazaniem do ich przyjmowania. Z tego powodu proszę nie zwlekać i udać się na konsultację do lekarza, który będzie miał możliwość wykonania badania lekarskiego. Pozdrawiam