Dlaczego mój penis nie jest twardy jak skała?

Witam, mam 23 lata i jestem w związku od niedawna. Długo nie miałem partnerki seksualnej. Teraz kiedy poznałem kogoś, kto wiele dla mnie znaczy mam wrażenie, że nie mogę jej zadowolić. Chodzi mi o twardość mojego penisa podczas stosunku. Nie wiem co mogę z tym zrobić. Zawsze miałem wrażenie, że mam "małego", ale teraz jestem wręcz załamany. Czuję podniecenie, ale jakoś tak dziwnie. Jakby czegoś brakowało. Chciałbym żeby mój penis był jak przysłowiowa "skała", a nie tak na pół gwizdka. Błagam o fachowe słowo, bo naprawdę nie wiem już co mam robić. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Lek. Marta Hat

Witam! Problemy ze wzwodem można podzielić na dwie główne grupy - wynikające z przyczyn organicznym (czyli spowodowanych konkretną jednostką chorobową) i częstszych - psychogennych - jest to bardzo popularny problem u młodych mężczyzn. W Pana przypadku najprawdopodobniej przyczyną są czynniki natury psychologicznej. Warto zwrócić uwagę na brak pewności siebie, którą Pan prezentuje. Kilka razy wspomina Pan, że "wydaje się" Panu - myślę, że te kwestie warto doprecyzować. W związku istotnym elementem jest szczera rozmowa i porozumienie z partnerem. Atmosfera zrozumienia i akceptacji pomaga nie tylko w sferze seksualnej, ale też jest niezmiernie istotna w związku. Ważne jest także to, że partnerka jest pierwszą od jakiegoś czasu - jeżeli ma Pan obawy, warto podzielić się z nimi z partnerką. Związek trwa od niedawna, więc warto dać sobie czas na dopasowanie. Z innych, modyfikowalnych czynników na zaburzenia potencji wpływają także: częsta masturbacja, palenie papierosów, mała aktywność fizyczna. Jeżeli po wprowadzeniu powyższych wskazówek nie będzie Pan widział poprawy warto skorzystać z pomocy psychologicznej. Pozdrawiam serdecznie!