Co zrobić, by były narzeczony chciał do mnie wrócić?

Witam, mam 25 lat, jestem matką 6-letniego chłopca. Bardzo go kocham i zrobię dla niego wszystko. Przez ponad 5,5 roku spotykałam się ze starszym od siebie mężczyzną, obecnie 33 lata (nie jest on ojcem mojego dziecka), ale traktował go jak syna, nawet mały mówi do niego tato. Od 3 lat mieszkamy a raczej mieszkaliśmy razem, było jak to w związku - raz dobrze raz źle. Od jakiegoś czasu układało się bardzo źle, wręcz zaczęłam myśleć o innym mężczyźnie (nie o jednym). Zainteresował się mną kolega z pracy, niestety żonaty i z dwójką dzieci (wstyd nie tylko dla mnie). Polubiliśmy się nawet bardzo, doszło między nami do kilku sytuacji, których być nie powinno. Rezultatem tego wszystkiego była rzecz okropna, zrobiłam sobie kilka nagich zdjęć oraz jeden film i wysłałam je do kolegi. Przez przypadek zobaczył je mój były narzeczony (daty ślubu nie było) i wpadł w szał (w sumie się nie dziwię, pewnie zrobiłabym to samo), kazał nam się wyprowadzić i zerwał ze mną. Rozstaliśmy się przed świętami wielkanocnymi 2012, tylko że ja nie umiem przestać o nim myśleć. Postanowiłam być w stosunku do niego szczera, powiedziałam że poznałam kogoś, że jest mi z nim dobrze, ale że rozmawiamy o tym co było między nami (cały czas mówiłam, że kocham tamtego). Naprawdę chcę powrotu do związku tamtego. Nie wiem co robić i jak pokazać, że może mi znowu zaufać. Zrezygnowałam ze spotykania się z tamtym i walczę, próbuję i staram się. Błagam o pomoc, jak zrobić tak, żeby było super?

Witam! Pani były narzeczony zapewne potrzebuje czasu, żeby poukładać sprawy, których niedawno był świadkiem. Po obejrzeniu zdjęć i dowiedzeniu się, co działo się między Panią a tym drugim, może potrzebować więcej czasu na przemyślenia i poradzenie sobie z trudnymi emocjami. Trudno jest znów zaufać drugiej osobie po takiej sytuacji. Warto, żeby spróbowała się Pani wstawić w jego sytuację i zastanowiła, co Pani mogłaby poczuć i jak zareagować, gdyby role się odwróciły. Pani cierpi, ale on również może odczuwać podobne emocje. Może Pani podejmować próby rozmowy z byłym narzeczonym. Warto dowiedzieć się, czego on potrzebuje, żeby znów zaufać. Ważne są także jego oczekiwania względem Pani, oraz Pani względem niego. Jeszcze kiedy byliście Państwo razem coś zaczęło się psuć w związku. Dlatego zanim będziecie próbować raz jeszcze, warto dobrze zastanowić się, co to były za problemy i je rozwiązać. Jeśli były narzeczony wyrazi chęć budowania relacji, proponuję wspólną terapię dla par. W ten sposób będziecie mogli Państwo wyjaśnić sobie trudne sprawy i wspólnie szukać nowych możliwości dla Waszego związku. Panią zachęcam do korzystania z telefonów zaufania i kontaktu z psychologiem. Uzyska Pani w ten sposób wsparcie, będzie mogła pracować nad problemami oraz będzie Pani mogła radzić sobie z trudnymi emocjami. Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Powiem tak, że czasami doceniamy kogoś, coś dopiero po stracie...

Sugerowałabym przekazać jedynie komunikat Pani byłemu Narzeczonemu, że nadal czeka Pani na Niego?

Życzę Pani tego, czego Pani potrzebuje,
irena.mielnik.madej@gmail.com