Co mogę zrobić, by schudnąć kilka kilogramów?

Witam! Mam 29 lat, 170 cm wzrostu i ważę 77 kg. Chciałabym zrzucić 10 kg i chciałabym się dowiedzieć jak to najskuteczniej zrobić. Wiem na pewno, że powinnam się więcej ruszać, dlatego planuje wrócić na zajęcia z aerobiku przynajmniej na razie na 2x w tygodniu. Postanowiłam też wykreślić ze swojej diety słodycze i postawić więcej na owoce i warzywa. Co poza tym mogę zrobić, aby schudnąć? Biorę też leki na depresję, które mogą powodować wzrost masy ciała. Czy w takim wypadku jest w ogóle możliwe zrzucenie choć kilku kilogramów?

Witam! Twoja prawidłowa masa ciała powinna mieścić się w zakresie 65- 70kg. Dobrze zauważyłaś, iż w procesie odchudzania ważne są również ćwiczenia fizyczne, angażujące wszystkie partie ciała, co więcej ćwiczenia fizyczne wiążą się z w przyspieszeniem metabolizmu. Oprócz wykonywania ćwiczeń aerobowych staraj się codziennie wykonywać brzuszki, przysiady oraz skręty tułowia. Jeżeli chodzi o dietę to przede wszystkim musisz spożywać 5 posiłków dziennie - regulacja spalania kalorii, a śniadanie należy zjadać w ciągu 30 minut od wstania z łóżka, z kolei kolację na 2 godziny przed snem. W ciągu dnia wypijaj 2 filiżanki zielonej herbaty, a przed snem herbatę pu-erh. Oprócz tego spożywaj wodę mineralną z jodem (np. Ustronianka z jodem, Jodica). Jod przyspiesza przemianę materii. Na śniadanie zjadaj 2 kromki pieczywa razowego posmarowanego cienko masłem z serem białym (ok 150g), do którego wkroisz natkę pietruszki lub ogórek zielony. Na 2 śniadanie zjedz jogurt naturalny (150 - 200g) do którego sama wkroisz owoce (np. banan, truskawki, kiwi, maliny, brzoskwinia, gruszka, pomarańcza) albo wsypiesz musli (np, saszetka Fitella). Na obiad zjadaj rybę (dorsz, morszczuk) gotowaną lub pierś z indyka (ok 150g), do tego pół saszetki ryżu lub kaszy (kuskus, jęczmienna, gryczana) oraz około 300g surówki lub sałatki bez majonezu oraz śmietany. Na podwieczorek zjedz owoc, lub galaretkę owocową przygotowaną w 200ml wody (zawiera dużo białka, korzystnie wpływającego na skórę, paznokcie). Możesz zjeść 2 kostki czekolady gorzkiej lub batonik musli, albo 3-4 ciasteczka owsiane. Na kolacje spożywaj do wyboru - 2 jajka na miękko lub jajecznicę z dwój jaj, wędlinę (szynka lub parówki, które zawierają co najmniej 70% mięsa), ser żółty (2 plasterki co 2 dzień). Jeśli będziesz miała ochotę na coś słodkiego to zjedz 3-4 suszone morele lub pochrup marchewkę. Powodzenia, mgr Aneta Kościołek