Zmiana na penisie powodująca kłujący ból

Witam! Mam 29 lat. Jakieś 2 może 3 tygodnie temu wyczułem na penisie pod skórą jakiś 1cm od żołędzia coś wielkości małego pryszcza. Jak mocniej to dotknę, to mnie troszeczkę kłuje. Seks uprawiam z dziewczyną, można powiedzieć, że dość intensywnie i średnio 3 razy w tygodniu. Na skórze nie ma żadnych śladów. Co to może być?

Witam serdecznie!

Niestety bez badania bezpośredniego niemożliwe jest określenie charakteru zmiany. W tej okolicy najczęściej obserwuje się tłuszczaki (miękkie, zwykle niebolesne) lub poszerzenia żylne (zgrubienie pojawia się zazwyczaj w czasie wzwodu, gdy żyły znacznie poszerzają się w skutek dużego napływu krwi prącia). Jeżeli zmiana nie jest ucieplona, żywobolesna, a okolica zaczerwieniona to infekcja jest mało prawdopodobna. Ze względu na intensywne stosunki najbardziej prawdopodobną przyczyną opisywanej dolegliwości jest problem z odpływem chłonki. Zmiana powinna się stopniowo zmniejszać po zaprzestaniu intensywnej stymulacji prącia. Dla ustalenia pewnego rozpoznania wskazana jest konsultacja z lekarzem, który będzie miał możliwość obejrzenia prącia i zebrania z Panem dokładnego wywiadu lekarskiego.

Pozdrawiam