Ból żołędzi i widoczne grudki na penisie

Witam, mam 30 lat. Od jakiegoś czasu, gdy dotykam żołędzi czuję ból. Jedynym sposobem, który ten ból zmniejsza jest poślinienie go. Żołądź podczas spoczynku wygląda jakby był pomarszczony, a podczas wzwodu widać na nim grudki. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Witam! Opisane objawy mogą wiązać się m.in. z grzybicą żołędzi, jednakże objawy są dość skąpe i nietypowe. W przypadku grzybicy żołędzi na pierwszy plan wysuwa się zazwyczaj świąd, jednakże w niektórych przypadkach dyskomfort może przypominać ból. Aby jednoznacznie ustalić rozpoznanie konieczna jest bezpośrednia ocena dermatologiczna oraz ewentualny wymaz na posiew. Wymaz powinien być wykonany, dopiero po uprzednim badaniu fizykalnym. Badanie mikrobiologiczne jest zazwyczaj decydujące w takich sytuacjach. Zachęcam do wizyty u dermatologa, nie jest potrzebne do tego skierowanie. Pozdrawiam serdecznie!