Ból odbytu po podrażnieniu podczas penetracji

Witam, mam 22 lata. Jakiś czas temu masturbowałem się z równoczesnym drażnieniem odbytnicy przy użyciu przyrządu. Wszystko było w porządku (jednak było mało poślizgu). Ale w sobotę w sobotę 22.04 poczułem ból od podrażnień. Kiedy spojrzałem zobaczyłem jakby bąbel wystający z odbytu. Część wychodzi jakby ze środka, a część jest zrośnięta do zewnętrznego boku odbytu, barwa jakby różowa. Do tego ból przy siedzeniu, ból od podrażnienia, brak krwi. Dodam, że wcześniej nic takiego nie miałem. Bardzo proszę o odpowiedź co to może być? I co mam robić? Bardzo się martwię. Pozdrawiam

Lek. Marta Hat

Witam! Bez doprecyzowania wywiadu oraz osobistego badania fizykalnego trudno jednoznacznie określić co Panu dolega. Opisane przez Pana dolegliwości najprawdopodobniej sugerują występowanie hemoroidów, czyli żylaków odbytu. Nie jest to poważne schorzenie, acz powszechne i uciążliwe. Do ich występowania predysponują zaburzenia w oddawaniu stolca (biegunki, zaparcia) czy też siedzący tryb życia. Należy skonsultować się z chirurgiem, który oceni stopień zaawansowania choroby i w zależności ode tego wdroży leczenie. We wczesnym etapie stosuje się modyfikację stylu życia oraz leczenie farmakologiczne (maści, żele miejscowo działające, wyciągi z kory dębu, kasztanowca). Ważne jest zwrócenie uwagi na odpowiednią higienę okolic odbytu - mycie po każdym wypróżnieniu, noszenie naturalnej bielizny. Większe żylaki odbytu kwalifikuje się do leczenia operacyjnego. Pozdrawiam serdecznie!