Czy zarodek ma szansę na przeżycie?

Witam, mam olbrzymi problem. Ostatnią miesiączkę miałam 15 marca, obecnie jestem w 5 tygodniu ciąży. Ale serduszko jeszcze nie bije, a zarodek ma raptem 2,5 mm. To chyba za mało, w zeszłym roku poroniłam w 8 tyg. ciąży z tego samego powodu (za wolno przyrastał). Robiłam betę 24. 04 - wynik: 5353,67, potem 26. 04, wynik: 8243,19. Jestem załamana, czy to wszystko mieści się w normie?

Witam serdecznie! Przytoczona wartość długości ciemieniowo-siedzeniowej odpowiada 5 tygodniowi i 4 dniowi ciąży (CRL). W swoim zapytaniu nie podaje Pani daty badania, a zatem nie mogę wyliczyć, w którym dniu ciąży miało ono miejsce. Wydaje się jednak, że wiek ciąży wyliczony w USG nie różni się znacząco do wieku wyliczonego wg daty ostatniej miesiączki. W piątym tygodniu ciąży serduszko dziecka nie musi być jeszcze uwidocznione. Zwykle pojawia się ono w 6 tygodniu ciąży. Jego brak może być niepokojący dopiero w 7 tygodniu ciąży. Przyrosty gonadotropiny kosmówkowej nie są za duże, ale przekraczają 1,5-krotny wzrost, więc wydaje się, że ciąża rozwija się prawidłowo. Proszę jednak pamiętać, że badania laboratoryjne są pomocne w ocenie rozwoju ciąży, ale nie są badaniem podstawowym. W obecnej sytuacji, należy poczekać jeszcze kilka dni i powtórnie wykonać badanie USG. Pozdrawiam