Czy płyn preejakulacyjny może doprowadzić do zapłodnienia?

Witam, mam problem, ponieważ kochałam się z moim facetem 2 dni temu, 1 dzień po miesiączce. Podczas pieszczot włożył w moją pochwę palca i prawdopodobnie był na nim płyn preejakulacyjny. Jakie są szanse, że zajdę w ciążę? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Witam! Istnieje wiele poglądów na temat preejakulatu i plemników w nim obecnych, jednakże ryzyko zapłodnienia w przypadku przeniesienia go do wnętrza pochwy, choć jest niskie to istnieje. Drugiem aspektem jest regularność cyklu i określenie dni płodnych. W przypadku regularnych, cykli ok. 28-, 32-dniowych dni płodne przypadają od 8. do 21. dnia cyklu. W przypadku innej długości cyklu lub nieregularności miesiączkowania określenie dni płodnych ustala się na podstawie 6-miesięcznej obserwacji cyklu, a czasami bywa trudne. W Pani przypadku istnieje bardzo niskie prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, ale nie można go całkowicie wykluczyć. Pozdrawiam serdecznie!