Drętwienie kończyn i zawroty głowy

Witam! Mam problem, ponieważ od ponad roku co chwila pojawiają mi się jakieś nowe problemy ze zdrowiem, nie wiem już czy to aż tak działa moja psychika? W co wątpię, ponieważ psychicznie jestem mocna. A więc kiedyś dużo piłam alkoholu i nie tylko. Aż w końcu wstałam rano i czułam się całkiem dobrze, zresztą jak zawsze na kacu i po godzinie zaczęło się. Dostałam jakiś dziwny atak, wszystkie objawy zawalu, ale nie wiem do końca czy to był zawał. Byłam na pogotowiu (we Włoszech), ale nic mi nie zrobili tylko dali coś na uspokojenie i kazali wracać do domu. Od tamtego czasu cały czas coś. Zawroty głowy, bóle głowy, niedociśnienie, dziwne uczucia gorąca, szarpanie serca, drętwienie i uczucie gorąca w dłoniach, drętwienie nóg i rąk, nawet alergia na czekoladę mi wyszła.

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że puls mam cały czas podwyższony, a ciśnienie 94/34/98. Również mam dziwne szumy w głowie i uczucie jakbym odpływała. Martwię się ponieważ nie mogę żyć jak kiedyś. Chciałabym napić się alkoholu ze znajomymi, ale się boję że znowu dostanę ten atak. Nie chodzi tylko o alkohol, ale chciałabym czuć się jak kiedyś, a nie cały czas myśleć czy akurat nic mi się nie stanie. Zaznaczam, że mam tarczycę, ale biorę tabletki i jest uregulowana, ponieważ cały czas robię TSH, FT3, Ft4 i jest wszystko ok. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Witam! Opisane dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn. Najbardziej prawdopodobną przyczyną wydaje się być nerwica, jednakże dość prawdopodobną przyczyną mogła być zaburzona czynność tarczycy (wg. Pani wyrównana odpowiednim leczeniem) oraz borelioza (faza późna). Aby powiedzieć coś więcej konieczne jest wykonanie niezbędnych badań: morfologia krwi, transaminazy, glukoza, OB, CRP, mocznik, kreatynina, badanie ogólne moczu, test ELISA w kierunku boreliozy, EKG, RTG klatki piersiowej, USG jamy brzusznej. Po wykluczeniu przyczyny somatycznej można skłaniać się ku stwierdzeniu, że przyczyną dolegliwości jest kwestia psychiczna (nerwica). Proponuję skonsultować problem z internistą i neurologiem. Konieczne jest zebranie szczegółowego wywiadu oraz dokładne badanie fizykalne. Pozdrawiam serdecznie!