Jak zachęcić męża do codziennego mycia członka?

Witam! Mam problem z moim mężem, chodzi o to, że nie wiem jak mam go zmusić do codziennego mycia penisa. Czasem myje co 3 dni, a czasem co 5 dni, a po tych dniach myśli, że jak przed stosunkiem płciowym umyje to jest dobrze. Ja myję się przynajmniej raz dziennie, ale i przed stosunkiem i po, ale często mam stany zapalne, infekcje. Proszę mi powiedzieć jak często mężczyzna powinien myć penisa, w jaki sposób, bo mąż czasem myje tylko żołądź, a trzonu i moszny nie. Strasznie mi to przeszkadza. Ale jak zaczynam o tym mówić to się obraża. Potrzebuję mocnych argumentów od eksperta. Przede wszystkim jakie są skutki takiego niemycia. Jesteśmy młodym małżeństwem, nie mamy jeszcze dzieci. Boję się, że takie jego postępowanie i lekceważenie może być w przyszłości przyczyną jego bezpłodności. Bardzo proszę o silne argumenty, zechcę pokazać je mężowi. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie! Utrzymanie higieny intymnej jest kwestią indywidualną. Mężczyźni zwykle rzadziej odczuwają potrzebę odświeżenia. Wiele zależy jednak od mentalności mężczyzny oraz jego potrzeb. W cieplejsze dni na pewno Pani mąż odczuwa częstszą potrzebę skorzystania z prysznica. Prawidłowa higiena oczywiście obejmuje całe ciało. Oczywistym jest, że nie wystarczy przemycie żołędzia. Wskazane jest umycie prącia na całej długości, aż po nasadę, oczywiście zwracając szczególną uwagę na przestrzeń pod napletkiem, miejsce w którym gromadzi się mastka - pożywka dla bakterii. Infekcje są najczęstszym powikłaniem nieprawidłowej higieny. Ze względu na budowę męskich narządów płciowych oraz ich lokalizację najczęstszą etiologią zakażeń są grzybice. Jeśli dodatkowo partner nie dba o higienę rąk możliwe są infekcje bakteryjne. Warty uwagi jest fakt, iż zakażenia lubią mieć charakter wstępujący. Nierzadko infekcja zaczyna się w cewce moczowej, a wtórnie prowadzi do zapalenia najądrzy czy prostaty, ciężkich zakażeń układu moczowego. W obecnej sytuacji wiele zależy od Pani. Jeżeli uważa Pani problem za istotny, koniecznie musi Pani z nim porozmawiać. Warto wyczuć dobry moment i delikatnie rozpocząć rozmowę. Możecie Państwo również częściej brać wspólne kąpiele, podczas których będzie Pani stymulować członka. Być może tego rodzaju gry wstępne zachęcą męża do częstszych kąpieli. Pozdrawiam