Jak odchudzać się, pracując fizycznie?

Witam, mam problem z nadwagą. Pracuję fizycznie od poniedziałku do piątku po 12h (7.00-19.00), w sobotę 7-8h, więc nawet nie mam siły i czasu żeby wybrać się na siłownię czy pójść pobiegać. Próbowałem biegać, nawet wychodziło tylko przestałem, ponieważ w pracy byłem bardzo zmęczony. Czytałem o dietach, tylko obawiam się, że mój organizm będzie bardzo osłabiony, jakbym przyjmował same np. warzywa i owoce. Mam 23 lata, 95 kg, 170 cm. Mam 3 przerwy w ciągu dnia - o 9, 13, 16. Wstaję o godzinie 5:40, zasypiam ok. 22:00.

Witam! Ćwiczenia fizyczne bardzo uzupełniają dietę, gdyż wspomagają kształtowanie sylwetki, pomagają zgubić tkankę tłuszczową, np. z brzucha oraz przyspieszają przemianę materii. Zastosuj się do poniższych wskazówek dotyczących diety oraz w weekendy staraj się uprawiać jakieś sporty lub ćwiczenia mające na celu wzmocnienie mięśni brzucha. Koniecznie spożywaj 5 posiłków w ciągu dnia. Bardzo ważne jest zjadanie śniadania w ciągu 30 minut od przebudzenia. Dlatego śniadania zjadaj pomiędzy 5.40 a 6.15, II śniadanie około godziny 9, kolejny posiłek ok. 13 oraz 16. W domu około 19.30 zjedz obiadokolację. Na śniadanie zjadaj 4 kromki pieczywa żytniego cieniutko posmarowanego masłem z wędliną (4 grubsze plasterki, np. polędwica sopocka lub inna zawierająca >70% mięsa) oraz duży pomidor lub papryka czerwona. Na 2 śniadanie do pracy zabieraj duży (400g) jogurt, do którego wsypiesz płatki Fitella (saszetka około 40-50g). Na przekąskę około godziny 13 polecam kanapkę (2 kromki pieczywa żytniego) z serem żółtym (2 plastry) oraz ogórkiem zielonym i sałatą zieloną. Do tego wypij gorący kubek (np. Knorr na bogato). Możesz zabrać również około 150g wędzonej ryby np. tuńczyk, makrela z 2 ogórkami małosolnymi oraz 2 kromkami pieczywa. Kolejny posiłek to owoce, np. duży banan i grejpfrut oraz 1 batonik musli. Jak wrócisz do domu około 19.30 to staraj się zjeść gorące danie, np. 200g mięsa indyka lub schab (gotowany, duszony z warzywami lub zapiekany w piekarniku), pół torebki po ugotowaniu kaszy gryczanej lub jęczmiennej oraz spore ilości surówki ok. 250g. Mogą być gotowe np. firmy Marwit. Co 2 dzień zastąp mięso rybą (dorsz, morszczuk). Na kolację możesz również od czasu do czasu zjeść jajecznicę z 3 jaj na 1 łyżce masła oraz 2 kromkami pieczywa żytniego lub razowego. W ciągu dnia wypijaj 2 kubki zielonej herbaty a przed snem około 21.00 350 ml herbaty pu-erh (do kupienia na wagę w herbaciarniach). Ponadto pij wody mineralne, takie jak Muszynianka oraz Ustronianka z jodem. Staraj się zawsze do każdego posiłku wypić co najmniej szklankę jakiegoś napoju. Na okres stosowania diety zrezygnuj z alkoholu - piwo, wino, wódka, które jest bardzo kaloryczne. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek