Witam mam problem związany z moim partnerem

Witam mam problem związany z moim partnerem. Zostałam zdradzona i porzucona po 5-letnim związku dla innej kobiety. Po krótkim czasie mój były mężczyzna postanowił, że chce odbudować naszą relację... W czasie gdy go nie było byłam na kilku randkach, ale nie miałam zamiaru pogłębiać tamtej relacji - niestety tamten mężczyzna się zakochał i w chwili obecnej oboje nie dają mi spokoju... Najwazniejszym jednak problemem dla mnie jest zazdrość ze strony byłego mężczyzny - której wcześniej nie było, a na pewno nie na taką skalę. Nic z tego nie rozumiem... To on mnie zdradził i zostawił - dlaczego teraz po wszystkim jest aż tak zazdrosny o wszystkich mężczyzn jacy się wokół mnie kręcą?

Dzień dobry,
Zazdrość w związku jest czymś naturalnym a na jej natężenie ma wpływ wiele czynników w tym bardzo indywidualnych. Mężczyzna czujący coś do danej kobiety zawsze będzie o nią zazdrosny chociażby sam nie był uczciwy w tej relacji. Sądzę, że on w tym momencie poczuł zagrożenie ze strony kogoś innego i zrozumiał, że może wiele stracić. Nie jest już Pani dla niego obiektem tak łatwo dostępnym jak kiedyś i być może on czuje, że nie ma prawa wymagać w chwili obecnej wierności. Podsumowując większość z nas funkcjonuje w taki sposób a zwłaszcza mężczyźni będący często bardziej zazdrośni od kobiet.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/