Czy istnieje ryzyko ciąży mimo braku wytrysku u partnera?

Witam! Mam pytanie. 04.05.2012 roku miałam bliski kontakt z chłopakiem, tzn. wszedł we mnie raz może dwa i nic więcej. On nawet nie miał orgazmu. Jego penis był suchy, nie było wytrysku, nic. Był to kilkusekundowy moment. Ja jedynie doszłam. Czy jest możliwość, żebym była w ciąży? Proszę o poradę. Mogłam mieć wtedy dni płodne, czego sama nie jestem pewna.

Witam serdecznie! Sama data zbliżenia nie umożliwia oceny ryzyka ciąży. Do wyliczenia dni płodnych konieczna jest informacja na temat ostatniego dnia miesiączki oraz długości Pani cykli. W opisanym przypadku nie doszło do bezpośredniego przeniesienia nasienia dróg rodnych, a zatem ryzyko ciąży jest względnie niskie. Należy jednak pamiętać, że od początku wzwodu wydzielany jest preejakulat, wydzielina mogąca zawierać plemniki zdolne do zapłodnienia. Ze względu na jego stałą produkcję, stosunek przerywany jest tak zawodną metodą zabezpieczenia. Jeżeli ostatecznie chce Pani wykluczyć ciążę, należy wykonać test ciążowy, jednak nie wcześniej niż 18 maja. Pozdrawiam.