Czy istnieje duże prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży?

Witam! Miesiączkę miałam 18 marca. Mam regularną co 28 dni i trwa zawsze 7 dni. Teraz dostałam też regularnie 11 kwietnia tylko trwała 2 dni i od tamtego czasu boli mnie podbrzusze, często oddaję mocz, popołudniami brzuch mi się robi bardzo wzdęty i czasami robi mi się niedobrze oraz co jakiś czas wyleci mi dużo śluzu. U lekarza byłam 24 kwietnia. Na początku powiedział, że może być to ciąża, ale USG nic nie pokazało i kazał czekać do następnej miesiączki i wtedy karze mi przyjść ponownie, bo może jest ciąża, ale jest za wcześnie by ją wykryć. Czy jest to możliwe żebym była w ciąży? Robiłam 2 testy i wyszły negatywne. Nie wiem dlaczego, ale czuję że jestem w ciąży. Czy może to być ciąża pozamaciczna? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Witam serdecznie! Dwukrotny negatywny wynik testu właściwie wyklucza ciążę. Jeżeli chce się Pani ostatecznie przekonać, że nie doszło do zapłodnienia, może Pani wykonać test ciążowy z krwi. Oznaczenie stężenia gonadotropiny kosmówkowej co najmniej 8 dni po zbliżeniu daje 100% wiarygodne wyniki. W opisanej sytuacji ciąża ektopowa jest równie prawdopodobna co ciąża fizjologiczna. Niezależnie od miejsca zagnieżdżenia zarodka dochodzi do wydzielania gonadotropiny, hormonu ciążowego. Oznacza to, iż testy powinny dawać wyniki pozytywne. Opisywane dolegliwości są prawdopodobnymi, nie pewnymi objawami ciąży. Ich obecność nie musi potwierdzać ciąży. W obecnej sytuacji może Pani powtórnie wykonać badanie USG lub oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej. Pozdrawiam