Witam, nie wiem co się ze mną dzieje? Mam problemy z zajściem w ciążę i mam zarost na twarzy?

Mam 28 lat i jestem mama 8 latka i od trzech lat staramy się z mężem o drugie dziecko i nie wiem co się dzieje. Wyniki mam dobre, cytologie mam 2 stopnia, TSH mam niedawno robione. Nie wiem czy jest ono dobre 1,47. Ale co najgorsze jest, że mi rosną włoski na twarzy i nie wiem czym to może być spowodowane i czy przez to też mogą być takie problemy. Niby ginekolog powiedział, że on tu nie widzi żadnych problemów żeby nie zajść w ciążę po badaniu USG. I proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Nie mając możliwości osobistej oceny nie wiem, czy wspomniane owłosienie na twarzy jest w Pani przypadku patologia. Jeśli pojawiło się stosunkowo niedawno, najprawdopodobniej tak jest. Nieprawidłowe może być również to występujące od wielu lat. Wskazana jest wizyta u ginekologa-endokrynologa bądź endokrynologa, który będzie miał możliwość uzupełnienia wywiadu lekarskiego, zbadania Pani, m.in. oceny owłosienia i ew. innych nieprawidłowych cech. Na tej podstawie ustali wskazania do oceny profilu hormonalnego, gdyż opisane objawy mogą wskazywać na zburzenia w tym zakresie a przez to wiązać się z trudnością zajścia w ciążę

Pozdrawiam