Ból uda a zimno

Witam! Od 2-3 tygodni mam straszny ból uda, dokładniej lewego uda, przechodzącego raz w stronę pośladka raz do kolana. Ból uda jest odczuwalny gdy siedzę, gdy leżę i nie mogę się schylić, żeby założyć skarpetkę. Ból jest w tylnej części lewego uda. Zaznaczam, że mam też żylaki, a zimą pracuję blisko drzwi chłodni, gdzie są często otwarte, i właśnie po zimie mam ten ból uda. Co to może być? Czy zimno i żylaki to czynniki, które w tym przypadku mogą wpłynąć na silny ból uda czy raczej przyczyn problemu powinnam szukać gdzie indziej? I chciałabym zapytać czy istnieje możliwość otrzymania leków bez receptę na ból uda, które będą w stanie mi pomóc? Może jakaś maść na ból uda, sporo maści przeciwzapalnych się reklamuje - może coś takiego? Czy powinnam się z tym udać do lekarza czy może jednak jest szansa, że sama pozbędę się bólu uda? Bardzo proszę o odpowiedź w tej sprawie. Pozdrawiam.

Witam! Ból najprawdopodobniej jest wynikiem ucisku korzenia nerwowego na poziomie kręgosłupa. Wskazana jest konsultacja neurologiczna - badanie fizykalne oraz wykonanie diagnostyki obrazowej co najmniej lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Początkowo zaleci najpewniej leki o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Pozdrawiam