Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych mimo jednorazowych wymiotów

Witam! Od jakiegoś czasu przyjmuję regularnie (z dokładnością do paru minut) tabletki antykoncepcyjne. Kochałam się z chłopakiem o 4.00 nad ranem, o godzinie 9.00 (o stałej porze przyjęłam tabletkę), niestety zwymiotowałam ją po paru minutach, kolejną tabletkę przyjęłam o godzinie 14 tego samego dnia. Niestety nie miałam zapasowego blistra, więc przyjęłam tabletkę przeznaczoną na kolejny dzień. Jutro planuję rozpocząć nowe opakowanie i nie robić 7-dniowej przerwy. Czy istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Chciałam jeszcze dodać, że przez ostatnie dwa dni przyjmowałam lekarstwo na przeziębienie (g****x) zawierające paracetamol i kofeinę. Pozdrawiam

Witam serdecznie! W opisanej sytuacji ryzyko ciąży nie zostało podwyższone. Przyjmując kolejną tabletkę z opakowania z 5-godzinnym opóźnieniem zapewniła Pani ciągłość ich działania. Nie ma zatem wskazań do rezygnacji z 7-dniowej przerwy. Pozdrawiam