Jasnobrązowe plamienie trzy dni po stosunku płciowym

Witam! Około trzy dni po ostatnim odbytym stosunku pojawiło się u mnie plamienie - jasny brąz, ciemny róż, brak zapachu, brak swędzenia czy pieczenia. Jestem w Anglii. Na wizycie u lekarza dowiedziałam się, że mogę dostać skierowanie do ginekologa, ale na za 3 miesiące! A na wymaz za tydzień... Nie za bardzo wiem co robić. Test ciążowy negatywny. Po około 5 dniach od stosunku pojawiło się pieczenie i swędzenie brak zapachu - zwłaszcza rano po oddaniu moczu. Od 2 dni używam kremu Clotrimazolum - po zastosowaniu go na wkładkach pojawia się dużo większa ilość upławów w kolorze zbliżonym do różowego. Wydaje mi się iż pochwa jest bardziej sucha niż zwykle. Czy jest możliwość, iż wyżej wymienione objawy są spowodowane otarciami podczas stosunku czy raczej na pewno jest to rodzaj jakiejś infekcji, zakażenia? Istnieje możliwość, że mój partner był z kimś innym. Tu gdzie jestem nie uzyskam odpowiedzi na te pytania. Dziękuję.

Witam serdecznie! Plamienia międzymiesiączkowe są objawem niespecyficznym. Do ustalenie ich przyczyny konieczne jest przeprowadzenie badania ginekologicznego. Na podstawie Pani opisu najbardziej prawdopodobną przyczyną dolegliwości jest jednak infekcja. W obecnej sytuacji niestety niestety wymagana jest wizyta w gabinecie specjalistycznym, gdzie zostanie ustalona dokładna etiologia zakażenia i farmakoterapia. Ze względu na świąd i pieczenie może Pani utrzymać dotychczasowe leczenie. Infekcje narządów rodnych u kobiet, ze względu na budowę anatomiczną, są stosunkowo częstą patologią. Zakażenie nie musi być dowodem niewierności partnera. Częściej jest skutkiem obniżenia odporności organizmu, przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, występowania chorób przewlekłych, noszenia nieprzewiewnej bielizny itp. Pozdrawiam