Rokowania dla pacjenta w śpiączce po NZK

Witam, pacjent w śpiączce po NZK od 2 tygodni. Oddycha samodzielnie, były skoki ciśnienia, obecnie wszystko w porządku oprócz zapalenia płuc, które obecnie mija. Tomograf wykazał zmiany niedotlenieniowe. Czy zmiany niedotlenieniowe mogą się pogłębiać w tym stanie?

Witam! Informacje zamieszczone w pytaniu są bardzo nieprecyzyjne. Nie napisano o tomografię jakiego obszaru chodzi. Mniemam iż pytanie dotyczy tomografii głowy lub klatki piersiowej. Zawsze, a zwłaszcza u pacjentów w ciężkim stanie, istnieje ryzyko powiększenia obszaru niedodtlenienia tkanki mózgowej czy niedodmy tkanki płucnej. Dobrym czynnikiem rokowniczym jest oczywiście samodzielny oddech, jednak przyczyna zmian, czas pozostawania w stanie śpiączki oraz choroby współistniejące są czynnikami niekorzystnymi. Pozdrawiam