Ból jądra i krwawienie z odbytu

Witam Państwa, ja mam taki problem. Czasem co jakiś czas, a przeważnie dzieje się to jak jestem za granicą. Mam bóle jądra czasem, te bóle są dość intensywne, także pojawia się ból w dolnej części brzuch. Dzisiaj przy oddawaniu stolca miałem krwawienie z odbytu. Chciałbym się dowiedzieć czy te przyczyny mogą być ze sobą połączone. Ostatnio jak byłem w Polsce byłem u urologa robił mi badania USG. Nic nie wykrył. Tu za granicą też byłem u lekarza, ale dalej było tak samo. Jeżeli możecie odpiszcie.

Witam serdecznie! Objawy raczej nie są ze sobą powiązane, chociaż nie można tego jednoznacznie wykluczyć. Jeżeli urolog po badaniu i wykonaniu badań dodatkowych nie stwierdził patologii, a mimo to dolegliwości bólowe jąder nadal będą nawracały konieczna jest niestety ponowna konsultacja, również najlepiej z urologiem. Innym problemem jest krwawienie z odbytu. Każde pojawienie się krwi w stolcu powinno zostać skonsultowane z lekarzem - konieczne jest wykonanie badania per rectum (ocena odbytu), gdyż najczęściej źródłem krwawienia są żylaki. Niestety również inne choroby, w tym nowotworowe mogą odpowiadać za podobne objawy. Konieczne jest również wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych (w tym badania kału na krew utajoną) oraz badania USG jamy brzusznej.Wszystkie badania można wykonać w ramach podstawowej opieki medycznej. Pozdrawiam