Ból kręgosłupa, zawroty głowy i drętwienie rąk po wypadku samochodowym

Witam! Pięć lat temu miałam wypadek samochodowy. Między innymi obrażeniami miałam uszkodzony kręgosłup. Złamany drugi krąg szyjny i złamany ząb obrotnika 3 stopnia. Stabilizowany operacyjnie śrubami. Rok temu miałam operację dyskopatii szyjnej c5-c6, c6-c7. Po roku znów wraca silny ból kręgosłupa, zawroty głowy i bolesne drętwienie rąk, zwłaszcza nad ranem. Od wypadku jestem na rencie, oszczędzam się tak jak lekarz każe. Boję się, że coś złego się dzieje. Czy powinnam prosić lekarza o ponowny rezonans magnetyczny? Czy powinnam się martwić? Nie mogę trzymać telefonu przy uchu długo, bo ręka drętwieje i przeszywa silny ból. Po 15 minutach przed komputerem bardzo boli mnie kręgosłup, a jeśli za mocno obrócę głowę w bok to mam zawroty głowy. Idąc po stromych schodach, też mam zawroty i się przewracam. Zdążyłam się do tego przyzwyczaić, ale boję się, żeby nie było gorzej. Proszę o odpowiedź, co powinnam zrobić. Dziękuję bardzo.

Witam serdecznie! Pani sytuacja jest bardzo skomplikowana, poważny uraz kręgosłupa w przeszłości odbija się obecnie w Pani funkcjonowaniu. Objawy które Pani opisuje niestety wymagają ponownego kontaktu z lekarzem neurologiem lub ortopedą. Dolegliwości nasiliły się, utrudniają codzienne normalne funkcjonowanie, nie można nie skonsultować tego z lekarzem który będzie miał możliwość wykonania badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu. Po badaniu lekarz zdecyduje czy konieczna jest ponowna diagnostyka obrazowa. Do czasu wizyty proszę rygorystycznie przestrzegać wydanych wcześniej zaleceń. Pozdrawiam