Co oznacza badanie USG?

Witam! Proszę o interpretację USG oraz sugestie dot. leczenia. "Pęcherzyk żółciowy niepowiększony, o gładkich ścianach z widocznym w świetle echem drobnego złogu śr. 5 mm. Śledziona niepowiększona z widoczną w biegunie przednim torbielą o śred. 10 mm, poza tym jednorodna. Miedniczka nerki prawej poszerzona ampularna śred. 16 mm. W nerce prawej w obrębie warstwy miąższowej drobna zmiana ogniskowa hyperechogenna o śred. 8 mm - ultrasonograficznie o cechach angiomyolipoma."

Data urodzenia 1.11.1969 - kobieta.

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Witam serdecznie! Kilka kwestii w wykonanym badaniu wymaga wyjaśnienia. Po pierwsze w pęcherzyku żółciowym obecny jest złóg - czyli jest kamica pęcherzyka żółciowego. Postępowanie w tym wypadku zależy od obecności objawów - jeżeli występują napady kolki żółciowej wskazane jest leczenie operacyjne. Obecnie najlepiej, jeżeli nie ma przeciwwskazań, wybierać metody operacyjne wykorzystujące laparoskopię. Wskazana jest konsultacja w poradni chirurgicznej. Torbiel w śledzionie wymaga jedynie obserwacji - konieczne jest powtórzenia badania ultrasonograficznego za 6 miesięcy. Natomiast zmiany w nerkach wymagają obserwacji. Angiomiolipoma - naczyniakomięśniakowłókniak -jest łagodnym guzem nerki. Zmiana o takiej wielkości wymaga okresowego powtórzenia badania ultrasonograficznego. Ze względu na poszerzenie miedniczki w drugiej nerce również wskazane jest powtórzenie badania ultrasonograficznego - najlepiej w odstępie 3 miesięcy. Pozdrawiam