Analiza wyniku bronchofiberoskopii

Witam, proszę o przetłumaczenie wyników bronchofiberoskopii mojej 61-letniej mamy. Rozpoznanie kliniczne: guz centralny płuca prawego. Mikroskopowo: carcinoma microcellulare bronchi. Tomografia komputerowa klatki piersiowej wykazała rozległą masę guzowo węzłową obejmującą prawą wnękę i śródpiersie środkowe 75x77x90mm, w szczycie płuca prawego guzek 26x27x30mm, w segmencie 8 płuca prawego guzek 8mm, poza tym płuca bez zmian ogniskowych i zagęszczeń, jamy opłucnowe wolne, nadnercza bez zmian ogniskowych, struktury kostne bez cech meta. Czy jest to rak płuc czy oskrzeli? Czytałam, że one są zawsze złośliwe, czy to prawda. Czy zawsze dają przerzuty? Mama czeka właśnie na przyjęcie do Akademii Medycznej i decyzję o dalszym leczeniu (prawdopodobnie i chemia i radioterapia). Proszę bez ogródek (z tymi danymi): jakie są rokowania czasowe. Dziękuję serdecznie.

Witam serdecznie! Opisane przez Panią zmiany wskazują niestety na złośliwy proces nowotoworowy. Przetłuszczając nazwę łacińską na polską nazwa tego nowotworu to rak drobnokomórkowy. Niestety jest to proces złośliwy, w tym wypadku obejmuje zarówno oskrzele jak i płuco. Nowotwory te najczęściej dają przerzuty. Rokowanie jest poważne, z tego powodu dalsza konsultacja z onkologiem i leczenie onkologiczne jest niezbędne. Pozdrawiam