Czy przebieg mojej ciąży jest prawidłowy?

Witam serdecznie! Chciałabym się dowiedzieć czy z moją ciążą jest wszystko w porządku. Otóż ostatnią miesiączkę miałam 23.03.2012, a u lekarza byłam 9.05.2012. Z jego obliczeń wynikło, że jestem w 7 tyg. W ciąży mam już znacznie powiększona macicę, ale po badaniu USG okazało się, że widać tylko pęcherzyk i po dłuższej obserwacji, że być może mrugającą kropeczkę, czyli zarodek długości 2 mm. Lekarz stwierdził, że wygląda to na 5-tygodniową ciążę. Proszę o odpowiedź, czy to możliwe i czy wszystko w porządku, i kiedy musiałabym zajść w ciążę, żeby tak było jak mówi.

Witam serdecznie! Wg daty ostatniej miesiączki w dniu badania była Pani w 7 tygodniu i 5 dniu ciąży. W treści zapytania nie podaje Pani wymiarów pęcherzyka ciążowego, co uniemożliwia wyliczenie wieku ciąży na podstawie badania USG. Długość ciemieniowo-siedzeniowa zarodka nie odpowiada jednak wiekowi ciąży wyliczonego wg daty ostatniej miesiączki. Przyczyny takiego stanu mogą być dwie. Pierwsza, Pani miesiączki były nieregularne i tym samym owulacja miała miejsce później niż w 14 dniu cyklu. W podobnych sytuacjach różnica w wieku ciąży nie budzi naszych zastrzeżeń. Druga, nieprawidłowy rozwój ciąży, wymagająca naszej kontroli. W podobnych sytuacjach zaleca się powtórne wykonanie badania USG za około 10-14 dni. W Pani przypadku najważniejsze, że został uwidoczniony zarodek. Podczas kolejnego badania lekarz powinien uwidocznić serduszko, które zaczyna bić w 6 tygodniu. Ze względu na podejrzenie nieregularnych cykli na tym etapie nie powinna się Pani denerwować. Ze względu na brak informacji na temat długości cykli nie mogę udzielić Pani dokładnych informacji na temat występowania dni płodnych. Przy założeniu, że trwałyby 28 dni płodne przypadały na 30 marca -7 kwietnia. Jeżeli cykle trwał dłużej, należy przesunąć dni płodne o zaistniałą różnicę. Pozdrawiam