Analiza wyniku morfologii krwi u dwudziestosiedmiolatki

Witam serdecznie, mój lekarz rodzinny jest na urlopie, a ja potrzebuję jak najszybciej informacji, czy są powody do niepokoju. Mam 27 lat. Moje wyniki morfologii: neutrofile % - 36 norma 40-70; eozynofile - 0,73 norma 0,2-0,5; eozynofile % - 14,5 norma 0,5-5; monocyty - 0,15 norma 0,16-1; LIC% - 2,9 norma 0-2,5; P-LCC - 93 norma 30-90; P-LCR - 45,9 norma 11-45. Pozdrawiam

Witam, Niepokoić może podwyższona liczba eozynofili, nie przytoczyła Pani bezwzględnej liczby neutrofili, tylko ich obniżony odsetek. Jeśli liczba bezwzględna jest prawidłowa nie ma się czym martwic. Należy jednak zastanowić się nad przyczyną podwyższenia liczby eozynofili - częstymi przyczynami są choroby alergiczne, zakażenia zwłaszcza pasożytnicze, choroby odzwierzęce, układowe oraz rozrostowe. Konieczne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu lekarskiego i badania fizykalnego i na ich podstawie zaplanować diagnostykę. Pozdrawiam