Osłabienie i zawroty głowy po porodzie

Witam serdecznie, przeszło rok temu urodziłam przez cesarskie cięcie piękną i zdrową córeczkę. Już po przewiezieniu mnie na salę pooperacyjną miałam wrażenie zeza na jednym oku, ale to tylko wrażenie. Stan ten ustąpił po paru godzinach. Miesiące płynęły a ja swoje zmęczenie, zawroty głowy, apatię i ogólne osłabienie zrzucałam na karb opiekowania się moim skarbem. Jakieś 1/2 roku temu objawy z okiem wróciły, a oprócz tego z uwagi na bóle kręgosłupa, MR wykazał przepuklinę z delikatnym uciskiem worka oponowego między C3/4 i C5/6. Neurochirurg za moje gorsze widzenie czyni odpowiedzialne hormony, a przepukliny - cóż, dopóki nic sie większego nie dzieje nie ma sensu ich ruszać. Zrobiłam badanie wzroku - wszystko jest ok, więc zaczęłam szukać od początku - badania ogólne. Wyszedł mi zbyt niski poziom glukozy - 68, zbyt mało neutrofili 1,9 i zbyt wysoki potas. Czekam na wymaz z gardła na chlamydię i bakterie. Proszę o podpowiedź - czy oko, chroniczne osłabienie i apetyt na słodycze mogą wynikać ze spraw neurologicznych? Dodam, że po 4 kawie jest zazwyczaj znacznie lepiej, ale przecież tak być nie może - dziecko przesypia noce, a ja przy swoim temperamencie nadal wstaję jak po zarwanej imprezą nocy... Bardzo proszę o podpowiedź. Kamilla

Witam! W opisanej sytuacji trudno stwierdzić jednoznacznie przyczynę problemu. Wartości glukozy znajdują się zakresie normy, ale są dość niskie. Stany niższego stężenia glukozy bezpośrednio mogą prowadzić do osłabienia, zmęczenia czy zwiększonego apetytu. Przyczyna neurologiczna jest dość mało prawdopodobna, znacznie bardziej prawdopodobną mogą być zaburzenia hormonalne. Biorąc pod uwagę całość sytuacji, należy uwzględnić 2 dość prawdopodobne przyczyny: niedoczynność tarczycy oraz chorobę Addisona (niedoczynność kory nadnerczy). Proponuję skonsultować problem z endokrynologiem, który po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i zbadania Pani zleci niezbędne badania laboratoryjne. Pozdrawiam serdecznie!