Krwawienie po stosunku w czasie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam serdecznie! Właśnie skończyłam drugie opakowanie tabletek Naraya. Nigdy wcześniej nie brałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych. W pierwszym opakowaniu wszystko było w porządku, krwawienie z odstawienia pojawiło się po dwóch dniach od zakończenia opakowania. Teraz (w opakowaniu kolejnym - drugim) krwawienie pojawiło się po stosunku, który był nieco bolesny, gdzie do końca opakowania pozostało mi 3 tabletki (czyli w piątek). Nadmienię, że mam nadżerkę. Obecnie (wtorek), kiedy ostatnią tabletkę przyjęłam w niedzielę, krwawienie nadal minimalnie występuje, tak jak przez cały ten czas, gdyż nie było ono silne.

Dodam jeszcze, że przez czas brania tabletek nie wymiotowałam, nie miałam biegunki, nie brałam dodatkowych leków, a tabletki brałam zawsze punktualnie o 19 i żadnej nie pominęłam. Termin wizyty u ginekologa mam dopiero 7.06 i w związku z tym bardzo proszę o poradę, dlaczego tak się dzieje, czy jest to spowodowane nadżerką, czy może tym, tak jak mówiła Pani ginekolog, że w początkowym etapie brania tabletek krwawienia mogą być nieregularne, czy jest to może spowodowane ewentualną ciążą (dodam jeszcze, że tylko raz doszło do wytrysku nasienia wewnątrz pochwy), czy może mało delikatnym zbliżeniem? Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam serdecznie

Witam! W opisanej sytuacji, ciąża wydaje się być najmniej prawdopodobną przyczyną dolegliwości. Najczęstszą przyczyną krwawień kontaktowych (występujących po stosunku) są zmiany organiczne np. nadżerka oraz brutalny stosunek. W Pani sytuacji obie te przyczyny wydają się być dość prawdopodobne. Dodatkowo podczas pierwszych 3 miesięcy stosowania tabletek antykoncepcyjnych może dochodzić do krwawień śródcyklicznych, co również wymaga uwzględnienia. Proponuję zachować spokój, zwrócić uwagę czy oprócz krwawienia występują jakiekolwiek inne objawy (mogące świadczyć np. o infekcji) i zgłosić się na umówioną wizytę u ginekologa. Pozdrawiam serdecznie!