Czy mogę skrócić czas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam! W 20 dniu regularnego brania tabletek antykoncepcyjnych, tj. godz. 21.00 zwymiotowałam tabletkę zaraz po jej zażyciu. Ponieważ wymioty utrzymywały się tabletkę z rezerwowego blistra przyjęłam po 10,5 h od wyznaczonej godziny przyjmowania. Zachowałam więc 12 godzinną rezerwę. Kolejną 21 tabletkę przyjęłam o stałej porze. Ponadto (nie wiem czy koniecznie) nie zrobiłam 7-dniowej przerwy zaczynając 22 dnia kolejne opakowanie. Moje pytanie brzmi, czy tabletki z nowego opakowania muszę brać przez 21 dni, czy mogę skrócić czas ich przyjmowania i doprowadzić do krwawienia? Przy ostatnim łączeniu blistrów nie czułam się dobrze. Dodam, że w dzień wymiotów współżyłam, później już nie i przez najbliższe 2 tygodnie nie mam zamiaru. Dziś przyjmuję 2 tabletkę z dołączonego opakowania, czyli w ciągu 23. Czy wszystko dobrze zrobiłam? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Witam serdecznie! W opisanej sytuacji nie było wskazań do rezygnacji z przerwy. Jeżeli nie planuje Pani zbliżeń w ciągu najbliższych dwóch tygodni, może Pani odstawić bieżące opakowanie. Gdyby jednak doszło do stosunku w tym czasie, wskazane będzie stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia. Na koniec chciałabym jednak zwrócić uwagę, iż zmiana schematu przyjmowania tabletek również może prowadzić do wystąpienia działań niepożądanych, w tym zaburzeń cyklu. Optymalnie byłoby zatem spróbować dokończyć bieżący blister. Pozdrawiam