Analiza wyniku badania USG piersi

Witam! W prawej piersi wyczułam guzek. Zrobiono mi USG, otrzymałam taki wynik: Piersi o budowie gruczołowej z rozsianymi zmianami dysplastycznymi w piersi prawej na godz. 10, przy otoczce hipoechogeniczne ognisko o policyklicznych nieostrych zarysach zew. o wym. 23x22x18mm, sugeruje Tu malgin? - wskazana dalsza diagnostyka w tym BAC i konsultacja onkologiczna. W dołach pachowych niepodejrzane węzły chłonne. Proszę o odpowiedź co to dokładnie znaczy?

Lek. Marta Hat

Witam! Wynik badania, które Pani otrzymała nie jest jednoznaczny i nie sugeruje konkretnych wniosków. Potwierdza występowanie zmiany guzkowej w obrębie piersi prawej. Konieczna jest kontynuacja diagnostyki, aby wykluczyć występowanie zmiany złośliwej. Wskazane jest wykonanie biopsji oraz badania histopatologicznego z uwidocznionej zmiany. W badaniu uwidocznione prawidłowe węzły chłonne - co jest dobrym czynnikiem rokującym. Proszę koniecznie udać się na proponowane badania. Pozdrawiam serdecznie!