Świerzbienie i obrzęk penisa

Witam! Wczoraj w godzinach popołudniowych zacząłem zauważać coś niepokojącego. Mój penis zaczął mnie strasznie swędzieć. Wieczorem pojawiła się gorączka i uczucie zimna. Po zażyciu wielu tabletek nic niestety nie pomogło. Penis wieczorem spuchł. Budząc się rano zauważyłem powiększenie się opuchlizny. Ponadto na twarzy pojawiły się żółte pryszcze z osoczem, które przebiłem, a na dłoniach i jądrach pojawiły się czerwone, bardzo swędzące plamy. Objawy są bardzo podobne jak przy grzybicy penisa, jednak chciałbym zaznaczyć, że o higienę dbam bardzo dobrze. Podobna sytuacja pojawiła się już dwukrotnie. Najpierw penis puchł, później natomiast pojawiły się czerwone plamy i straszny ból przy ściąganiu napletka. Następnie wydobywał się biało-żółty śluz o nieprzyjemnym zapachu. W dodatku po tym wszystkim napletek nie chciał schodzić, więc podczas gorących kąpieli zawsze go rozciągałem i się udawało. Wiem, że tym razem będzie tak samo i jestem na to przygotowany. Zastanawia mnie tylko jeden fakt. Czym to jest spowodowane i dlaczego zawsze oprócz opuchlizny penisa pojawiają się również czerwone plamy na dłoniach i jądrach, które bardzo swędzą. Nie rozumiem czym to może być spowodowane. Zauważyłem, że zawsze, gdy coś takiego się dzieje mam również gorączkę. Proszę o pomoc.

Witam! Rodzaj i ilość opisywanych objawów są dość nietypowe i wymagają bezpośredniej oceny dermatologiczno-wenerologicznej. Bardzo ważne jest zebranie dokładnego wywiadu szczególnie pod kątem kontaktów seksualnych (głównie przygodnych) oraz alergii. Na podstawie objawów można przypuszczać podłoże infekcyjne problemu i takie podejrzenie wydaje się być dość prawdopodobne. Proponuję jak najszybciej zgłosić się do dermatologa-wenerologa w celu oceny zmian, zlecenia ewentualnych badań dodatkowych oraz ustalenia leczenia. Bez dokładnego badania fizykalnego nie można powiedzieć nic więcej. Zwłoka z leczeniem choroby może prowadzić do powikłań np. jak Pan ostatnio zauważył może pojawić się problem z odciągnięciem napletka co może skutkować stulejką pozapalną. Pozdrawiam serdecznie!